Relacja z Mini olimpiady i pikniku

Dzisiejszy dzień w naszej szkole był niezwykle energetyczny… Odbyła się Mini Olimpiada placówek specjalnych oraz Jesiennym Piknik integracyjny, który jest inauguracyjnym momentem rozpoczynającym miejskie świętowanie Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Gościliśmy Placówki Specjalne z terenu miasta Płocka i powiatu płockiego. Dodatkowo przez cały dzień, przedstawiciele różnych placówek zajmujących się osobami z niepełnosprawnościami uczestniczyli w integracyjnym pikniku. Podczas imprezy prezentowana była sztuka profilaktyczna działającego w naszej szkole Teatru OdNowa.
Mini Olimpiadę wspaniale poprowadził niezawodny redaktor Bogdana Wolny. A podczas pikniku uczniowie mieli następujące warsztaty, atrakcje czy edukacyjne pogadanki:
– MALOWNIA – przestrzeń malarska
– Stanowisko tatuaży, warkoczyków,
– Ceramika / wytwory z gliny
– Masy plastyczne
– Wytwarzanie biżuterii
– Tworzenie bombek
– Zajęcia biblioteczne z przedstawicielkami Płockiej Biblioteki Emka
– Zajęcia ekologiczne
– Zajęcia relaksacyjne i wykład o niepełnosprawności
– Występ klauna
– Policja i Straż miejska
– Foto budka
– wata cukrowa, popcorn
– pokaz tenisa ma wózkach inwalidzkich

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Płock Andrzejowi Nowakowskiemu, Staroście Płockiemu Sylwestrowi Ziemkiewiczowi, Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Rzecznikowi Osób Niepełnosprawnych w Płocku Annie Gołębiowskiej, Patronom medialnym – Katolickie Radio Diecezji Płockiej oraz TV Mazowsze oraz współorganizatorom Fundacji ING dzieciom, stowarzyszeniu Słoneczni, restauracji Dębowa oraz agencji eventovej Recon. Dziękujemy również za przybycie jego ekscelencji Mirosława Milewskiego – Biskupa diecezji płockiej. Dziękujemy za przybycie uczniom i nauczycielom z zaprzyjaźnionych szkół.
Dziękujemy również całej społeczności szkolnej, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w organizację imprezy.
To był wspaniały dzień, pokazujący, że dla uśmiechów naszych podopiecznych jesteśmy zrobić wiele…💛