Nikt nie pozostanie w tyle.

Marzec 21
20:36 2019

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa , obchodzony jest corocznie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia zespołu Downa,ustanowiony w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem ONZ. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Dzień ten był szczególnie uroczysty w naszej szkole gdzie, z inicjatywy nauczycielek placówki oraz pomocy stowarzyszenia Dorosłe Anioły odbył się I Powiatowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Imprezę przygotowali pracownicy placówki. Msza Święta w kościele Pw. Św Józefa w intencji dzieci i młodzieży dotkniętych tą wadą genetyczną i ich rodzin  rozpoczęła święto. Inauguracją uroczystości w szkole był występ uczniów, zaś finałem wspólny, patriotyczny taniec w wykonaniu: przedstawicieli szkoły oraz Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Polonez wywołał aplauz publiczności. Udział w obchodach miał też Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach w przedstawieniu pod tytułem „Kiedy mamy siebie”. Dzień ten był podsumowaniem konkursu plastycznego „Świat moimi oczami”. Nagrody ufundował Samorząd Powiatu Płockiego wraz ze Starostą Płockim Mariuszem Bieńkiem oraz Wicestarostą Iwoną Sierocką. Dyplomy wręczyła i podziękowała za organizację tego niecodziennego przedsięwzięcia Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku.