Marzenie nie jedno ma imię.

Czerwiec 09
13:23 2019

Spełnialiśmy dziecięce marzenia aktywnie uczestnicząc w wieczorze marzeń w płockim ZOO.

• „Przypomnijmy, że podobne imprezy organizowane są w ogrodach zoologicznych na całym świecie. Płocki Ogród Zoologiczny przyłączył się do tej akcji w 2005 roku. Celem projektu jest integracja oraz uświadomienie dzieciom i ich najbliższym, że są bardzo ważnymi członkami lokalnej społeczności, mającymi prawo do zabawy, nauki i rozrywki. Podczas tego wydarzenia prezentowany jest dzieciom Ogród Zoologiczny o nietypowej porze – wieczorem. Uczestnicy mogą obserwować zachowania zwierząt układających się do snu, zajrzeć na zaplecza, pogłaskać i dotknąć niektórych zwierząt. W tym dniu dzieci chore i niepełnosprawne są w Ogrodzie traktowane jak VIP-y, a uczestnicząc w nietypowym zwiedzaniu ZOO mają poczucie szczególnej przygody. W organizację „Wieczoru Marzeń w ZOO” włączyło się wiele osób i instytucji zaangażowanych w działania na rzecz osób niepełnosprawnych. ” (za petronenews  wieczór marzeń. )